25 годин у вашому розкладі

Якщо Ви шукаєте для себе 25 годин у вашому розкладі, то ця стаття для вас.

План максимум: як усе встигнути?
Як усе встигнути

Згадайте, чи часто Ви відкладаєте дрібні справи на завтра? А скільки часу проводите у соціальних мережах, безцільно гортаючи стрічку новин? Бовтаєте годинами з коханою подругою, доки папки зі справами на Вашому столі повільно покриваються пилом? Звичайно, розмова з подругою дуже важлива (їй зателефонував колишній хлопець, сукню її мрії перед носом купив хтось інший, кохана кота чомусь почала чхати…). Але, на жаль, на добу всього 24 години, а витрачаючи свій час на інтернет-посидіти, чаювання з друзями, що несподівано прийшли в гості, і дзвінки улюбленим подругам, Ви автоматично відбираєте цей час у інших справ.

Зрештою, Ви виявляєте, що минув день, а папки зі справами так і лежать закритими на столі, обід на завтра не готовий, а годинник вже готовий відраховувати перші секунди нового дня. Ви сідаєте за стіл, потім йдете готувати… Часу на сон майже не лишається. Наступного ранку замість зарядки та повноцінного сніданку Ви з шаленою швидкістю мчаєте на роботу, тому що лягли пізно і не почули будильник, першу половину дня п’єте каву, щоб прокинутися, не встигаєте зробити роботу, тому берете її додому.

А ввечері заходьте подивитися новини до улюбленої соціальної мережі… СТОП!!! Якщо Ви хоч на секунду побачили в цьому описі картину Вашого дня, терміново зупиніться та подивіться, в якому напрямку Ви рухаєтеся. Не сподобалося? Тоді давайте цей напрямок міняти. Не лякайтеся, ніхто не відбиратиме телефон і відключатиме інтернет: ці корисні винаходи людства можуть нашкодити тільки при безконтрольному використанні. Як же все встигати та взяти своє життя під контроль?

Почніть планувати день.

Варто стати раніше на 10 хвилин, щоб написати список справ, які потрібно виконати сьогодні. Будьте добрі до себе, Вашому організму потрібно не лише працювати, а й відпочивати. Не плануйте весь свій час, залиште приблизно 20% часу на несподівані, незаплановані справи (а якщо їх не буде, можна витратити час, що звільнився, на приємні дрібниці: подивитися цікавий фільм або зателефонувати подружці). Плануйте час із невеликим запасом, враховуйте час на дорогу, на черзі та інші можливі нюанси.

Визначте для себе певний час, коли Ви виходите в пошту та соціальні мережі: наприклад, 15 хвилин вранці та 20 хвилин увечері. Не турбуйтеся про те, що з Вами менше спілкуватимуться: ті, хто хоче обговорити щось важливе, напевно знають номер Вашого телефону. Інші досить швидко пристосуються до вашого графіку виходу в інтернет. Так, частину співрозмовників Ви втратите, але, швидше за все, це були люди, які відбирали Ваш дорогоцінний час, так не переживайте ж із цього приводу!

Складіть зразкові плани на найближче майбутнє.

Це необхідно, щоб Ви розуміли, якими є Ваші цілі, і не намагалися повернутися до колишнього способу життя. Поставте ціль-мрію у Ваш графік та прагнете до неї. Можна повісити невеликий колаж для яскравішого уявлення мрії. Наприклад, наприкінці року Ви поїдете до Тунісу. Протягом року потрібно заробляти та відкладати певну суму для поїздки, добре працювати та отримати премію чи підвищення. Ціль, якщо вона Вас дійсно запалює, дасть величезний поштовх до дій.
Використовуйте час максимум.

Порахуйте, скільки часу Ви проводите у дорозі чи чергах. Вийшло не менше години, чи не так? Витратьте цей час з користю, вивчаючи іноземну мову з аудіокниг або слухаючи ділову літературу. Година на день, сім годин на тиждень, 30 годин на місяць, більше 360 годин на рік! За цей час, завантаживши в аудіоплеєр хорошу навчальну книгу з іноземної мови, можна вивчити мову на хорошому рівні. Приємна новина, чи не так?

Навчіться говорити “ні”.

Дивно, але багато хто це коротке слово вимовляти соромляться. У результаті замість своїх запланованих справ вони допомагають другові відвезти собаку до ветеринара, йдуть за компанію в кіно чи кафе, виконують роботу своїх колег… Бо «вони можуть образитися». Помнете пораду залишати 20% часу на незаплановане? У цей час Ви якраз і можете допомогти другу з його собакою, а от іншим доведеться м’яко, але твердо сказати, що Ви вже запланували день… або що завтра Вам потрібно складати річний звіт, тому саме сьогодні Ви ніяк не можете піти з ними.

І обережно натякніть, що у вас дуже багато роботи, тому нехай дзвонять заздалегідь (і тоді ви спокійно включите їх у заплановані справи). Коли Ви навчитеся відмовляти, то досить швидко виявите, що Вас стали менше запрошувати кудись. Проаналізуйте ситуацію, і Ви зрозумієте, що відсіялися люди, які раніше витрачали Ваш час на абсолютно непотрібні Вам справи.

Починайте зміни поступово.

Справа в тому, що наш організм подібний до всієї відомої жаби в каструлі з водою. Якщо нагрівати воду поступово, ця жаба звариться непомітно для себе, а ось із окропу вистрибне. Пам’ятайте про це, починаючи планувати. Спочатку спробуйте

розпланувати лише кілька годин або просто стати трохи раніше. Тоді поступово Ви налаштуєтеся на зміни, і новий ритм життя сприйматиметься як норма. Не опускайте руки, будь-які зміни – стрес для організму, і він чинитиме опір. Вчіться долати дрібні невдачі, сміливо йдіть назустріч новому життю!

Заохочуйте себе за будь-який успіх.

Нехай це буде приємна дрібниця за невелику перемогу над собою (наприклад, смачне морозиво) або довгоочікуване придбання модної сумки за серйозні досягнення. Найголовніше, любите себе, вірте у свої сили і пам’ятайте, що все залежить від Вашого настрою та кількості спроб:) Якщо Ви будете дотримуватися цих порад, вже незабаром почнете встигати все і вчасно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *